MENU

LAZERLE SAÇ TEDAVİSİ

Lazerli saç tedavisi (saç lazeri)incelmiş saçları kalınlaştırmak, saç dökülmesini durdurmak ve yeni saç gelişimine yardımcı olmak amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir.Saç lazeri uygulaması rahat ve konforlu bir yöntemdir.
Uygulama esnasında ve sonrasında acı ve ağrıya sebep olmayan saç lazeri cihazı, FDA (U.S. Food and Drug Administration) onaylıdır. Klinik araştırmalar; düşük seviye lazerli biyolojik uyarılmaların, canlı hücreler üzerinde hiçbir yan etkisi olmadığını ve birçok olumlu etkisinin olduğunu göstermiştir. Tedaviden sonra günlük yaşama dönmekte herhangi bir sakınca yoktur.
Seanslar, haftada 1 kez yaklaşık 20’şer dakika olmak üzere toplam 10 seans olarak uygulanır.
Cildin altına nüfuz eden lazer ışınları; aktif olmayan saç köklerini uyarıp kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, yeni saç kökü gelişimine ve incelmiş saçların kalınlaşmasına fayda sağlar. Sonuçlar saç dökülme öykülerine göre değişkenlik gösterse de; ilk seanslardan sonra saç dökülmesinde azalmalar görülmekte, ortalama 3-4 ay içerisinde ise gözle görülür ciddi sonuçlar alınabilmektedir. Önerilen uygulama süresi 6 aydır.
Saç lazeri kombine bir uygulamadır ve beraberinde MEZOTERAPİ VE PRP yöntemleriyle kombine edilip etkinliği arttırılabilinir. Uzman doktor tarafından önerilen tedavi ürünlerinin düzenli olarak kullanılması da gerekmektedir.
Lazer teknolojisi, saç ve kafa derisi tedavi protokollerinin bir parçası olarak da kullanılır. Saç ekimi esnasında kullanıldığında ise başarıyı arttıran bir yöntemdir.

Uzm.Dr.Bayram Börekçi
Cildiye uzmanı